Perşembe

Flormar'dan Makyaj Teknikleri

Flormar'ın bloggerlarla yaptığı kampanyadan sonra sık sık online alışveriş sitesine bakar oldum, yeni ürünler gelmiş mi, yeni renkler var mı diye.
Az önce siteyi gezerken makyaj teknikleri yazısını bir kez daha okudum.Ve acemiler için çok güzel bir anlatım olduğunu düşündüm.Bilmeyenler için alıntı yaparak paylaşmak istedim.
Daha detaylı bilgi için lütfen tık tık!!

Fondötenin uygulanışı
İlk ve en önemlisi, fondöteni uygulamadan önce cildinizi temizleyip nemlendirdiğinizden emin olun.Fondöteni uygularken pürüzsüz olmalı, eşit miktarda saç çizgisi ve boyuna kadar yedirilmeli.
Yeterli gelene kadar azar azar fondöteni ince katmanlar halinde uygulayın ve göz çevresindeki koyu alanları kapattığınızdan emin olun.

Yüz çevresinde T-bölgesine doğru çalışma
Yüzünüzün bu bölgesi diğer bölgelerden daha fazla kapatılmaya gerek duyabilir,bu yüzden bu bölgeyi en sona bırakın ve gerekiyorsa daha fazla miktarda fondöten uygulayın..Eğer fondöten kalın veya yol yol bir tabaka oluşturduysa bir parça nemlendiriciyi fondötenle karıştırın.

Tamamen doğal bir görüntü için çene, boyun ve saç çizgisinde mükemmel ve görünmez bir kaynaşmayı amaçlamalısınız.Gözlerini makyaja hazırla: Kapatıcı gözaltındaki halkaları veya sadece gözün iç tarafındaki mavimsi renk bozukluğunu gidermede kullanılabilir.Gözaltındaki koyu halkaları kapatmak için her iki gözün altına üç nokta şeklinde kapatıcı uygulayın.En koyu kısım olan gözün iç tarafından başlayıp, göz bebeğinin olduğu orta kısımdan devam ederkek en dışta kalan tarafa doğru gidin.
Hafif hafif,asla ovalamadan yüzük parmağınızın ucuyla (bu parmak ucu en yumuşak olandır) kaybolana kadar uygulayın.


Göz kapağına göz bazı oluştur

Göz bazı farınızın saatlerce kalıcı olmasını sağlayan bir sırdır.
Önce uygun bir şekilde göz kapağınıza astar çekmezseniz,farınız muhtemelen yağlı bir kat izi yapıcaktır.


Gölge uygulayın

göz kapağından kaşlara kadar uygulanmış üç ton gölge kullanmak harikadır.Gökkuşağıymışcasına birbirlerine karışmalarına izin vermek göz kamaştırıcıdır.
Neredeyse göz kapağınızla aynı tonlarda olan açık bir tonla başlayın.Rengi göz kapağına bir uçtan diğer uca ve kaş kemiğine kadar sürün.Orta tonlardaki renkle sadece göz kapağını bir uçtan diğerine boyayın.bunun üstüne göz kapağının kat kısmına daha koyu bir renkle geçin ve renkleri iyi kaynaştırın.


Eyeliner ile devam edin

Koyu renk farlar da eyelinerlar kadar işe yarar.Eğik kesimli bir fırçayı ıslatın ve koyu renk bir fara batırın..Gözlere gözkapağının iç tarafından başlayarak kirpiklere mümkün oldukça yakın bir şekilde en dışa doğru uygulayın.Alt kirpik diplerine de aynı şekilde uygulayın fakat bu sefer ortalardan başlayarak dışa doğru sürün ve sonrasında parmak ucuyla üstünden geçin..Keskin bir çizgi istemezsiniz..buğulu bir göz için,bir fırçayla yavaş yavaş göz kapağının üst ve alt kısımlarında koyu renk far uygulanan yerlerin üzerinden geçin.


Rimel uygulayın

Maskaranızın fırçasını kirpik dibinden itibaren ucuna doğru uygulayın.birkaç kere daha üzerinden geçin, aynı zamanda alt kirpiklere de uygulayın.

Allık uygulayın

Allığı sağlıklı bir ışıltı yaratmak için kullanın.Başarının sırrı kaynaşmadadır...kaynaşma ne kadar zarif olursa o kadar iyi gözükür...En iyi sonuçlar için allık fırçası kullanın,boya maddesi başka aparatlarla uyum göstermez.
Allığı uygulamanız gereken yer güldüğünüzde belirginleşen, yanak bölgesidir.Dolayısıyla en iyi sonuç için aynaya bakarak gülümseyin ve iki tarafa da simetrik olarak uygulamayı deneyin.
Daha sonra gözün orta kısmından aşağısında fırçadaki kalanı kulak yönüne dışa doğru bi hareketle yedirin.
Fırça kullanıyosanız sürmeye başlamadan önce fazla tozu silkmeyi unutmayın aksi taktirde uyguladığınız noktada aşırı yoğunluk olur.
Temiz fırçanızı uyguladığınız rengin sınırı görünmeyene kadar allığa dairesel hareketlerle batırın.Görünümü tamamlamak için

Ruj veya parlatıcıyı düşünün ama dikkat edin, bu iyi uygulanmazsa görünümü bozabilir. Herzaman mükemmel bir görünüm için rujunuzla iyi eşleşen bir dudak kalemi kullanın.

Rengi uyguladıktan sonra dudaklarınızı birbirine sürtmek gibi bir hatada bulunmayın, bu etkiyi bozar ve ruju uyguladıktan sonra dişlerde leke bırakmaması için dudakların iç kısmını bir mendille silin.


VE İŞTE FLORMAR'LA HARİKA MAKYAJ :))

Hiç yorum yok: