Cuma

Ruj Nasıl Sürülür ?
Kadınların vazgeçilmezi olan ruju kullanmayan kadın yoktur. Ruj,güzel bir makyajın son dokunuşu olabildiği gibi, makyajsız bir yüze tek başına uygulandığında bile muhteşem görünür. Rujunuzun rengini makyajınıza yada kıyafetinize göre belirleseniz bile dudaklarınızın şeklinin de bu konuda çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Eğer dolgun dudaklara sahipseniz yumuşak ve mat tonlar , ince dudaklara sahipseniz koyu ve parlak tonlar kullanmalısınız.

Ruj sürmeden önce dikkat etmeniz gereken başka bir nokta da şu,dudaklarınızın çatlak yada kuru olmaması gerekir. Eğer dudaklarınız çatlak yada kuru ise makyaja başlamadan önce yumuşatmak için lipstick sürmelisiniz. Çünkü bu kusuru daha sonradan düzeltemezsiniz. Ve kötü bir görüntü ortaya çıkar.Ayrıca çatlamış dudaklarda koyu renk ruj kullanmamalısınız.

Makyajınız hafif de olsa mutlaka dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kaleminizin ucu sivri değil, küt olursa daha yumuşak bir etki yaratabilirsiniz.

Kalemi sadece dudak çizgisine değil, yumuşak bir şekilde ve hafifçe tüm dudağınıza uygularsanız rujunuz silinmeye başladığında bile dudaklarınız cansız ve kötü görünmez.

Kalıcı olması için ilk katı sürdükten sonra bir mendil yardımı ile fazlasını almalı ve sonra ikinci katı sürmelisiniz.

Işıltılı görünmesi için dudaklarınızın tam ortasına renksiz bir parlatıcı sürün.

Dolgun dudaklar
- Dudak kenarlarınıza hafifçe fondöten sürün.

- Dudaklarınızı, rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle üst dudağınızın doğal çizgisinin hemen altından, alt dudağınızın ise hemen üstünden çevreleyin.

- Dudaklarınızın yeni çizgisine sadık kalarak rujunuzu sürün. Mat rujlar tercih edin. Ruju fırça ile uygularsanız daha iyi sonuç alırsınız. ince dudaklar…

- Dudaklarınızı, rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle doğal çizgisinin tam üstünden çevreleyin.

- Dudaklarınızın yeni çizgisine sadık kalarak rujunuzu sürün. Parlak ve açık renkler kullanın. Koyu renkler dudak hacminizi küçültür. Koyu renk kullanmak zorundaysanız, dudaklarınızın ortasına daha açık bir renk veya parlatıcı sürün.


Asimetrik dudaklar
- Dudaklarınızı, rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle daha dolgun olan kısımda doğal çizgiye sadık kalarak; ince kısımda ise doğal çizginin üstünden çevreleyin.

- İki tarafın da eşit olmasına özen gösterin.

- Mat bir rujla dudaklarınızı boyayın. Dilerseniz, bir kat parlatıcı da sürebilirsiniz.


Hiç yorum yok: